Co je originál, co je kopie?

Co je originál, co je kopie?

Poslaťod raadyjo » Pia Aug 04, 2017 6:22 pm

Ahoj, mám tu několik fotek se Slovenskou faleristikou.
Něco jsou už na první pohled kopie, ale ten zbytek? :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
raadyjo
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pia Feb 03, 2012 6:09 pm

Re: Co je originál, co je kopie?

Poslaťod Altmann » Pia Aug 04, 2017 8:22 pm

Romane,
pokud neuvidíme zadní strany tak se nikdo nemůže vyjadřovat. Velké kusy vypadají podezřele. Můžeš to nějak inteligentně urovnat i na více obrázku a vždy i revers, je to nutné! Jinak jsem již něco podobného viděl. Nabízel to Slovák dlouhodobě žijící v Kanadě.
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Co je originál, co je kopie?

Poslaťod raadyjo » Pon Aug 07, 2017 6:09 pm

Ladislave, mám tu pár lepších fotek i zadní strany.

Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok
raadyjo
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pia Feb 03, 2012 6:09 pm

Re: Co je originál, co je kopie?

Poslaťod Altmann » Pon Aug 07, 2017 6:17 pm

Romane,
ty hvězdy jsou jakési novoděly, ale počkej na kolegy ze Slovenska, to by měli být odborníci.
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Co je originál, co je kopie?

Poslaťod Altmann » Uto Aug 08, 2017 5:15 pm

Pánové, kolezi a přátelé, :twisted:
jsme na stránkách Slovenské faleristické společnosti. Kolega z Čech prosí o pomoc. Je to až hanebné když nikdo ze slovenských kolegů a přátel není ochoten ( vím, že schopni jste) se zapojit do diskuze, pomoc atd. Kdo jiný by se měl zajímat o slovenské řády a vyznamenání než slovenský falerista. Je to smutné, že na naše stránky chodí více lidí z Čech než ze Slovenska. Někdy si říkám zda to zde opravdu není něco " jako házet perly sviním". Snažím se, píši, buduji jakousi knihovnu dokonce jsem obdržel bronzový odznak společnosti za což děkuji. Byl bych však šťastnější pokud by lidé ze společnosti a třeba jen ze slušnosti si občas přečetli co se jim nabízí a v čem by sami mohli pomoci. Žijeme snad v ilegalitě?Nebo pro Vás faleristika má jediný význam a základní dotaz je "za kolik-za kolko???". Copak mezi Vámi-námi není nikdo kdo by reagoval na psané slovo? :shock:
prozatím nemohu navázat s nikým kontakt. Jedině pan Považan a pan Chudý a to je málo. Já psát budu a Vy by jste mi mohli pomáhat. Např. i přání napsat o dekoraci, kterou najdete, o stuhách atd. Je to zlé, pokud faleristé ze Slovenska jsou ignoranti! Co s tím budeme dělat ?! :evil:
Naposledy upravil Altmann dňa Štv Aug 17, 2017 2:28 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Co je originál, co je kopie?

Poslaťod raadyjo » Uto Aug 08, 2017 7:33 pm

Ladislave, chápu tvoje rozhořčení....taky mě překvapilo, že se ještě nikdo "od sousedů" neozval.
Nemyslím si, že by na to tady dlabali úplně, jen je možná čas dovolených a do podrobného rozboru se nikomu nechce.
raadyjo
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pia Feb 03, 2012 6:09 pm

Re: Co je originál, co je kopie?

Poslaťod sefit » Uto Aug 08, 2017 9:43 pm

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Dobrý večer páni,

To, čo vidíte na obrázkoch je MDZ pre dôstojníkov za 50 rokov (lebo ležalo ako prvé po ruke). Celkom slušne vidno punce pre striebro, výrobnú značku Rothe a z týchto fotiek možno takmer s určitosťou povedať, že ide o originálny kus v striebre. Zhotovenie týchto záberov mi trvalo 30 sekúnd pri umelom osvetlení na kuchynskom stole o 23.00 so smartfónom za cca 250 EUR (teda žiadny high-tech).

No a čo vidíme z Vašich obrázkov, pán kolega? ...veľké kulové. To myslím tie ostatné, čo ste dodali teraz, nie tie prvé. Tie považujem za úplne sprostý výsmech, aby niekto seriózne určil hocičo z tej zgrumáže dekorácií na tých 5 obrázkoch na bielom stole.

K veci...z toho čo vidím ja, tak ide o falzá. Smalt sa mi nezdá v poriadku pri tom Pribinovi (stredový medailón). Pri tom VVK samozrejme môžem len hádať. Ihlice nie sú taktiež OK, chýbajú aj puncované značky. Pri Pribinovi nevypadá dobre ani uchytenie stredového medailónu. Toto je môj laický názor. Slovenský štát aktívne nezbieram. Neviem či moji krajania sú na dovolenke, ale pri kvalite záberov aké tu vidím, sa im ani veľmi nečudujem, že to nikto nekomentuje.

Čo dodať záverom...ak chceme skutočne posúdiť kvalitu tzv. lepších fálz ako sú s najväčšou pravdepodobnosťou tieto, tak musíme mať dobré a kvalitné zábery, ktoré nie sú na úrovni fotiek Saturnu, čo spravila sonda Voyager 2 pri jeho oblete v 1981.

Takže ako? Budú normálne fotky, či toto je maximum a dáme sa tu na veštenie z kryštálovej gule?

S pozdravom,

sefit
 
Príspevky: 289
Registrovaný: Ned Jan 22, 2012 3:54 pm
zameranie / specialization: Rakúsko-Uhorsko

Re: Co je originál, co je kopie?

Poslaťod Altmann » Str Aug 09, 2017 6:51 am

Byl jsem přesvědčený, že situaci bude zachraňovat pan kolega Sefit a upřimně mu děkuji. Jeho závěry jsou správné. Romane, prosím, hlavně to nekupuj, co jinak dodat. :o
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Co je originál, co je kopie?

Poslaťod milosj » Pia Aug 11, 2017 4:43 am

Raadyjo-napíšte mi na mail,skusim poradit:
milosjasan@atlas.sk
milosj
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Uto Jan 29, 2013 3:12 pm
zameranie / specialization: Slovenský Štát

Re: Co je originál, co je kopie?

Poslaťod milosj » Uto Aug 22, 2017 4:36 pm

Asi už nepotrebuje poradit...
milosj
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Uto Jan 29, 2013 3:12 pm
zameranie / specialization: Slovenský Štát

Ďalší

Späť na volná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
Not able to open ./cache/data_global.php