Řád Alžběty - Elisabeth Orden

Kaiserlich österreichischer Elizabeth-Orden

Re: Řád Alžběty - Elisabeth Orden

Poslaťod Altmann » Ned Dec 18, 2016 4:03 am

Opravdu značená a puncovaná medaile je zde v úvodním textu. Medaili má ve své sbírce kolega J.H. ze Zlína. Medaile má svůj doložitelný rodokmen a původně byla uložená ve sbírce p. J. v Olomouci. Měl jsem tu čest si ji řádně prohlédnout. Má originální stuhu.

Souhlasím s kolegou Sefitem a dokonce se domnívám, že vložit tento komplet na sfs bez dalších údajů je s prominutím na guano. Je zásada, že alespoň u RU by měl být popis, prostě nějaký rodokmen. Více se vyjadřovat nebudu, to co napsal Sefit podporuji a ten kdo medaili vložil by se měl vyjádřit. Pokud je to staženo ze stránek Internetu, bez dalšího upřesnění stává se obrázek jen předmětem možných sporů. :!:
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 4624
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Řád Alžběty - Elisabeth Orden

Poslaťod strenk » Ned Dec 18, 2016 2:16 pm

Kolega sefit,punce som nikde nenašiel.Pozrite aj aukčné katalógy,kde sa predáva táto medaila,neuvádzajú sa.Ešte raz foto uška s lístkom.
Prílohy
DSC01643.JPG
DSC01643.JPG (11.97 KiB) Zobrazené 261 krát
strenk
 
Príspevky: 656
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 6:09 pm

Re: Řád Alžběty - Elisabeth Orden

Poslaťod Altmann » Ned Dec 18, 2016 2:28 pm

Pokud jde o opravdu medaili originál, je značená výrobcem a je puncovaná, alespoň ta, kterou vlastnil pan M. Kozák z Olomouce a v současné době je uložena v soukromé sbírce ve Zlíně. Medaile je tak vzácná, že se objeví tak 1 x za 10-15 le v nabídce některé firmy a ta vždy uvedené, že je to značený a originální medaile, většinou to neuvádí a je v nabídce za 150 euro (zhruba a bez poplatků. Konec konců je to dobře popsané i v časopisu SIGNUM. Vy rád dáváte na sfs neprověřené obrázky. Již etujka firmy Rothe mně varovala a věřím, že i kolegu Sefita.
Závěr:
Opět jste nám nabídl kopii této mimořádné medaile!

Jde o tuto originální medaili, zde uvedené a popsané, že medaile je vzácná a značená na hraně.
Pokud máte zájem se podívat na originál medaili, napište, já Vám to u pana J. H. domluvím!
Prílohy
IMG_2755[1][1].jpg
Originální kus, stříbro, značeno na hraně !
IMG_2755[1][1].jpg (70.7 KiB) Zobrazené 259 krát
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 4624
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Řád Alžběty - Elisabeth Orden

Poslaťod sefit » Ned Dec 18, 2016 8:34 pm

Dobrý večer pán kolega Strenk,
nie je veľmi čo dodať k tomu, čo napísal pán kolega "altmann". Razby bez značenia a bez puncu na hrane sú zberateľské kópie. Ich kvalita sa líši od špičkových kusov po relatívne primitívne kópie. Je vysoko pravdepodobné, ze tie najlepšie môžu pochádzať aj z originálnej raznice, ktoré dal vyrobiť Emil Rothe pre úzky okruh zberateľov. Ďalšie kópie by mohli pochádzať z dielne firmy Klenau. Nikdy ma pôvod týchto kópii velmi nezaujímal,pretože sú to proste kópie. Aj súčasné aukčné domy ich ponúkajú a majú na to plné právo pokiaľ ich označia za tzv. "zberateľské kopie". Cena potom bude v tom rozhraní ako uviedol pán kolega "altmann". Pri tejto medaile vždy odporúčam poriadne sa upriamiť na ten guľový záves. Všimnite si ten jemný, precízne do detailov prevedený záves pri originálnej medaile, co tam vložil kolega "altmann" a potom ten druhý hrubo prevedený úchyt na tej medaile od Vás. Medaila je v originále skutočne vzácna. Skôr sa dá dostať k dekoráciami tohoto radu 2. a dokonca aj 1. triedy, ako k tejto medaile. Za ostatne roky sa na trhu originál neobjavil.

S pozdravom,

TŠ- Sefit
sefit
 
Príspevky: 286
Registrovaný: Ned Jan 22, 2012 3:54 pm
zameranie / specialization: Rakúsko-Uhorsko

Predchádzajúci

Späť na Cisársky rád Alžbety

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Not able to open ./cache/data_global.php