Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Poslaťod Altmann » Str Júl 25, 2012 7:54 am

Vzhledem k tomu,že se cíl vytvořit veřejně přístupnou knihovnu daří na našich stránkách plnit, prosím o :

l. technickou pomoc neb asi není vhodné, aby se o vše staral pouze pan Považan, Určitě by bylo dobré zaangažovat dalšího technicky zdatného kolegu Jde například o situaci, kdy celkem zajímavé články mám stále na starém FORU, kam ale již nikdo nechodí. Určitě by bylo vhodné starší články(např. Slovenské odznaky) přetáhnout do nového fora SFS.

2: prosil jsem některého šikovného technika, zda by k některým článkům nevytvořil vhodnou tabulku. Je to problém??

3. Jsem Čech a dysletktik, hledám někoho, dobře znalého jazyka českého a specielně pravopisu, který by po mně článek pročetl a upravil chyby, nebo mi napsal a já chyby odstraním. Pokud nebude Čech, jistě i slovenský kolega by mi mohl napsat ( hlásit) kde se mu něco nepozdává). Pro mně by to byla velká pomoc.(PS může být i Moravan)

4. Cíl:

Mým cílem je uzavřít Černou Horu, dodělat Srbsko, postupně doplňovat Československo(zde vítám pomoc kolegy Ondrase) chtěl bych alespoň zajímavé věci z Ruska a dalších států například Německo

Pan kolega Považan mně žádá šetřit místem a proto mohu vložit max.tři obrázky. Prosím pana předsedu SFS zda by se obsah stránek mohl navýšit.

Všechny podnětné návrhy mi prosím pište. Váše nápady, pokud to schválí předseda SFS budou realizovány.

lfslfs@atlas.cz
LF.Sedlak@seznam.cz

Každému odpovím, za každou radu děkuji
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Poslaťod SFS » Str Júl 25, 2012 4:43 pm

Ja za seba:
Co sa tyka priestoru, samozrejme moze kazdy vkladat tolko obrazkov kolko je ochotny a schopny dat. Samozrejme taky obrazok aby bol vo vhodnej velkosti..par 100 Kb a nie 2-10 MB. Tu musim kazdeho pochvalit ze to dodrzuje, tak sa setri samozrejme priestor. Momentalne je naplnenan stranka na 154 MB z celkovej kapacity 300 MB. Netreba sa bat doplnat, ja rusim Vladove vyjadrenie ;), takze kludne pridavajte tolko obrazkov kolko uznate za vhodnych. Priestor mozeme postupne zvacsovat az do 20 Giga, ale to samozrejme nepredpokladam ze by sme niekedy naplnili taku kapacitu, ale keby nieco tak priestor sa da dokupit za par eur.
Ja osobne keby som nemal sam na starosti celu stranku www.sfs.sk tak by som s tym rad pomoho, ale vzhladom na to ze je stranka (nie forum) len na mne, tak som rad ked mam cas sa trosku tomu sem tam povenovat. Ja ked si precitam clanky tak ja tam moc vela chyb nevidim, alebo si to ani nevsimam, lebo ma skor zaujima samotny obsah nez forma..ale ak by sa niekto nasiel kto by to kontroloval budem rad. Co sa tyka technickej podpory..tak do toho sa vobec nevyznam a ani sa o to pokusat radsej nebudem. Tolko z mojej strany, a samozrejme ked budem mat cas tak vzdy rad pomozem aj tu na fore s niecim, ved je to nase, kazdy kto ma chut a trosku cas ( co urcite kazdy trosku ma) tak nech pomoze panovi Sedlakovi.
Dakujem.

Predseda SFS ;)
SFS
Site Admin
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 23, 2011 5:02 pm
zameranie / specialization: Slovenska republika 1939-1945, RU,
Ceskoslovensko 1945-1989
sFs: predseda

Re: Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Poslaťod synbiam » Sob Júl 28, 2012 4:30 am

Zdravím, chtěl bych pomoci jak je to jen v mých silách a časových disposicích možné. Nejsem technik, takže webové kejkle neumím, ale okopírovat článek sesumarizovat nebo nějak logicky sestavit to snad ano. Takže máte li nějaký konkrétní úkol, začněme.
synbiam
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned Jan 29, 2012 3:52 pm
zameranie / specialization: RU, okrajově československo dor 1945

Re: Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Poslaťod Altmann » Sob Júl 28, 2012 6:45 am

Děkuji všem, kteří mi nabídli pomoc, po stránce technické to bude koordinovat vše pan Považan. Jinak prosím, pokud tam najdete chybu v pravopise napište mi. Věkem se dyslexie určitě nelepší. Všechny zdraví knihovník Alt.
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Poslaťod SFS » Sob Júl 28, 2012 8:28 am

kapacita fora bola zvysena..takze v klude sa mozu pridavat obrazky...samozrejme nie zbytocne velke, ale velkostou zmensene.
SFS
Site Admin
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 23, 2011 5:02 pm
zameranie / specialization: Slovenska republika 1939-1945, RU,
Ceskoslovensko 1945-1989
sFs: predseda

Re: Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Poslaťod synbiam » Sob Júl 28, 2012 6:07 pm

Zdravim. Zitra.jdu proverit sbirku avystavku na Nachodskem zamku jak jsem avizoval kde je co k videni. Takze se muzete tesit na fotografie. Zpracuji je v pristim tydnu. Zde bych poprosil zkusenejsi faleristy nebot me znalosti zatim jeste neobsahuji ani kompletni RU natoz tak ostatni.Ale verim ze spolecnymi silami to dame dohromady a poucime se. Mel jsem i napad ze zalozim na picase primo hierarchicky delene konto zamerene primo na faleristiku a tim usporime misto a tam mohou byt i velke fotografie a komentare k nim .
Dejte vedet jak zacneme prevadet stary server. Mel bych nejaky napad o strukture.
synbiam
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned Jan 29, 2012 3:52 pm
zameranie / specialization: RU, okrajově československo dor 1945

Re: Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Poslaťod teodor » Pon Júl 30, 2012 6:55 pm

sem s ním :)
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Poslaťod teodor » Štv Aug 02, 2012 9:13 am

SFS píše: Momentalne je naplnenan stranka na 154 MB z celkovej kapacity 300 MB. Netreba sa bat doplnat, ja rusim Vladove vyjadrenie ;), takze kludne pridavajte tolko obrazkov kolko uznate za vhodnych. Priestor mozeme postupne zvacsovat az do 20 Giga, ale to samozrejme nepredpokladam ze by sme niekedy naplnili taku kapacitu, ale keby nieco tak priestor sa da dokupit za par eur.Predseda SFS ;)


obávam sa, že fórum znovu píše, že je plné....... preplnená ale nie je kapacita stránky, ale kapacita foldra určeného na uchovávanie obrázkov. Bolo by dobré, keby sa na to niekto pozrel a zväčšil nám kapacitu na prílohy.
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Poslaťod Altmann » Štv Aug 02, 2012 11:36 am

Myšlenka knihovny stránkách SFS vzala za své. Moje žena by citovala:

"Já jsem Vám to říkala" doufám,že tentokráte nebude mít pravdu!
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Prosím o technickou a odbornou pomoc pány kolegy!

Poslaťod SFS » Štv Aug 02, 2012 7:50 pm

tak to ja neviem...tomu sa tak nerozumiem aby som to vedel odstranit...vie niekto ako na to??
SFS
Site Admin
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 23, 2011 5:02 pm
zameranie / specialization: Slovenska republika 1939-1945, RU,
Ceskoslovensko 1945-1989
sFs: predseda

Ďalší

Späť na Informácie o fóre

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
Not able to open ./cache/data_global.php