SARAJEVO 1914

SARAJEVO 1914

Poslaťod faleristik » Pon Okt 14, 2013 6:03 pm

Musím se pochlubit s novým přirústkem. Podařilo se mi koupit medaili z c.k. manévrú Sarajevo 1914. Velkým faleristúm to možná připadne jako malá, bezvýznamná a laciná dekorace. S touto medailí je to však trochu jinak aspoň z mého pohledu. Totiž, za dvacetpět let co sbírám tyto medaile je to jenom podruhé, co se objevila na trhu. Poprvé byla na eBay asi před pěti lety a tehdy její cena dosáhla asi 70 eur. Byla však bezchybná, ta moje nemá ouško. To se však dá napravit, snad i proto jsem ji koupil laciněji, dostal jsem se k ní však hlavně proto, že byla špatně zařazena, rakouskýá prodejce ji dal na eBay do mincí a tak unikla velkým rakouským a německým sběratelúm.
Prílohy
$T2eC16R,!)oFId8DDDqwBSSBwgLZWw~~60_57.JPG
$T2eC16R,!)oFId8DDDqwBSSBwgLZWw~~60_57.JPG (50.29 KiB) Zobrazené 3434 krát
$T2eC16h,!y!FIdO+djo9BSSBwmRuvg~~60_57.JPG
$T2eC16h,!y!FIdO+djo9BSSBwmRuvg~~60_57.JPG (51.72 KiB) Zobrazené 3434 krát
Obrázok užívateľa
faleristik
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Pon Dec 10, 2012 5:45 am
zameranie / specialization: R.-U.

Re: SARAJEVO 1914

Poslaťod teodor » Pon Okt 14, 2013 7:22 pm

dovolím si trochu protirečiť - predala sa napr. v máji tohto roku na ebay za 25,50€ aj s originálnou stuhou, pričom musím zároveň poznamenať, že aukcie už dlhšiu dobu nesledujem tak pozorne ako kedysi, takže je celkom možné že sa objavila už aj medzitým. Nejde teda až o takú vzácnu medailu.

Na druhej strane je neobyčajne zaujímavá hlavne pre svoju históriu a priamy súvis s vypuknutím 1. svetovej vojny.

a aby som nezabudol - mne stále chýba... :D
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: SARAJEVO 1914

Poslaťod Altmann » Uto Okt 15, 2013 8:44 am

Pane kolego,
Mohl by jste mi laskavě vysvětlit pojem „Velký falerista"???Kam se mám zařadit při své výšce 177 cm a váze 85kg????

Víte, již delší dobu mně to dělení na velké, malé, začínající, pokročilé faleristy hrozně zlobí. Jsme faleristé a tečka!
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant


Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
Not able to open ./cache/data_global.php