Za odvahu SSSR - evidencia

Za odvahu SSSR - evidencia

Poslaťod zalany » Str Dec 05, 2018 10:25 am

Zdar, stretol som sa s tvrdením, že je aj v súčasnosti údajne možné nájsť v archívoch v Rusku podľa čísla vyrazeného na vyznamenaní komu bolo udelené a kedy a tiež za čo (popis konkrétneho činu). Myslím hlavne dekorácie udelené pred 2. sv. vojnou a počas nej. Ako konkrétny príklad uvádzam vyznamenanie Za odvahu SSSR.

Zaujíma ma názor, lepšie povedané osobná skúsenosť s týmto tvrdením a najlepšie u tohto vyznamenania.
Vďaka za postrehy.
zalany
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Str Mar 12, 2014 5:31 pm
zameranie / specialization: Najmä faleristika Zboru národnej bezpečnosti a Zboru nápravnej výchovy ČSSR, resp. SSR a iné.

Re: Za odvahu SSSR - evidencia

Poslaťod Altmann » Str Dec 05, 2018 11:12 am

Není to problém, myslím, že pan Mikuláš Strenk Vám pomůže. Chce to jen peníze, myslím 50 euro. Obraťte se na p. Mikuláše on ví co a jak. Já zase tak dalece tuto problematiku neřeším. Jinak jste snad postřehl, že jsem o této medaili, která je zajímavá a má do současné doby tradici i něco napsal na naše stránka.
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Za odvahu SSSR - evidencia

Poslaťod zalany » Str Dec 05, 2018 11:35 am

Ďakujem za info pán kolega. A áno, to čo ste k tejto medaile napísal tu som čítal.
zalany
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Str Mar 12, 2014 5:31 pm
zameranie / specialization: Najmä faleristika Zboru národnej bezpečnosti a Zboru nápravnej výchovy ČSSR, resp. SSR a iné.


Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
Not able to open ./cache/data_global.php