Slovenská faleristická spoločnost

Slovenská faleristická spoločnost

Poslaťod faleristika » Uto Mar 13, 2012 9:24 pm

Odoslané: St Jan 26, 2011 7:47 pm


Vážení slovenští kolegové, co nám můžete sdělit o vzniku Slovenské faleristické společnosti?
Předem děkuji za odpovědi.
S pozdravy "faleristika"- Brno
faleristika
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 5:29 pm

Re: Slovenská faleristická spoločnost

Poslaťod teodor » Uto Mar 13, 2012 9:25 pm

Odoslané: St Jan 26, 2011 8:03 pm

mám pripravený príspevok do časopisu Signum a rovnako dám správu aj sem, len som to poslal ešte kolegom zo spoločnosti, nech sa na to pozrú a prípadne ma doplnia, ak som na niečo zabudol....
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Slovenská faleristická spoločnost

Poslaťod teodor » Uto Mar 13, 2012 9:25 pm

Odoslané: St Jan 26, 2011 8:39 pm

zatial aspoň takto:

pre tých, ktorý o tom ešte nevedia, dňa 3.12.2010 bolo oficiálne zaregistrované občianske združenie z názvom

Slovenská faleristická spoločnosť

Ide o združenie zberateľov a nadšencov faleristiky vo všetkých jej podobách. Cielom spoločnosti je propagácia faleristiky ako takej, organizácia výstav a publikačná činnosť - inými slovami chceme zaplniť medzeru, ktorá tu doteraz bola a dostať faleristiku z okraja záujmu spoločnosti.

túto sobotu (22.01.2011) sa uskutočnil ustanovujúci snem spoločnosti, kde boli zvolený niektorí funkcionári spoločnosti:

Predseda – Pavol Marciš
Podpredseda – Rudolf Rezníček
Člen rady – Vlastimil Kozoň
Člen rady – Jaroslav Kozolka

Funkcia pokladníka zostala dočasne neobsadená a pokladník sa bude spolu s ďalšími dvomi členmi rady voliť na 1.riadnom sneme v septembri tohto roku.

Ďalej sme sa venovali plánom spoločnosti na tento rok - okrem rozbehnutia fungovania, vytvorenia internetovej stránky atd, je prvoradým cieľom na tento rok zorganizovanie výstavy na ktorej by sme chceli predstaviť našu spoločnosť verejnosti. Zatiaľ je to v štádiu plánovania, ale s najväčšou pravdepodobnosťou by k tomu malo dôjsť v septembri tohto roku a výstava, ak sa všetko podarí vybaviť, by mala byť v múzeu SNP v Banskej Bystrici. Je to prvá väčšia akcia, ktorú plánujeme, takže zatial to treba brať tak, že sa iba učíme ako na to a nie všetko sa podarí na 100%. K výstave by sme radi vydali aj katalóg, samozrejme všetko závisí od toho ako sa všetko podarí zorganizovať, od finančných možností (zatial má spoločnosť iba 17 členov, takže zatial sú aj naše zdroje obmedzené). Každopádne táto výstava by mala byť iba predprípravou k väčšej výstave, ktorú by sme chceli zorganizovať v Bratislave a pre ktorú by sme chceli získať predmety nielen z našich zbierok, ale aj so zbierok v zahraničí - zatial je to ale len vízia do budúcnosti a všetko záleží v prvom rade od toho, ako sa nám podarí naša prvá akcia na jeseň tohto roku.

Samozrejme o všetkom podstatnom vás všetkých budem informovať aj priamo tu na našom fóre.

V prípade záujmu stať sa členom spoločnosti, môžete kontaktovať priamo mňa. :)
ak máte ďalšie otázky, kľudne sa pýtajte, budem sa snažiť odpovedať, ale prosím pamätajte, že všetko sa zatial ešte len rozbieha, takže zatial s nami musíte mať trpezlivosť :D
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Slovenská faleristická spoločnost

Poslaťod teodor » Uto Mar 13, 2012 9:27 pm

Odoslané: Ut Feb 15, 2011 9:26 pm

Chcel by som vás informovať, že od dnes je už Slovenská faleristická spoločnosť aj na Facebook-u

pre viac informácii stačí kliknúť na obrázok.....

Obrázok
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Slovenská faleristická spoločnost

Poslaťod faleristika » Uto Mar 13, 2012 9:28 pm

Odoslané: Ut Feb 15, 2011 10:45 pm

Gratuluji a držím palce.
S pozdravy "faleristika" - Brno
faleristika
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 5:29 pm

Re: Slovenská faleristická spoločnost

Poslaťod teodor » Uto Mar 13, 2012 9:29 pm

Odoslané: So Feb 19, 2011 1:15 pm

Prikladám odkaz na ďalšiu novinku zo života SFS - 1.návrh loga spoločnosti. Dúfam, že čoskoro budem môcť priniesť aj ďalšie návrhy:

http://www.facebook.com/pages/Slovensk%C3%A1-faleristick%C3%A1-spolo%C4%8Dnos%C5%A5-SFS/111632282246439#!/notes/slovenska-faleristicka-spolocnost-sfs/navrh-loga-spolocnosti/190585214306548
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Slovenská faleristická spoločnost

Poslaťod teodor » Uto Mar 13, 2012 9:31 pm

Odoslané: Ut Sep 06, 2011 7:17 pm

Obrázok

Zdravím kolegovia

Dovoľujem si Vás všetkých srdečne pozvať na prvú veľkú akciu Slovenskej Faleristickej spoločnosti a to na

1.Konferenciu Slovenskej faleristickej spoločnosti

termín konania: 22.10.2011
miesto: Múzeum SNP v Banskej Bystrici
vstup: volný

Okrem iného by na konferencii mal vystúpiť napríklad pán Friedrich Tusek z Viedne s príspevkom o určovaní originality miniatúr r.u. rádov a vyznamenaní, jedná sa s pánom Ivanom Kolačným, ktorý by mal vystúpiť s príspevkom o vývoji faleristiky na našom území a ďalší prednášajúci.
Presný zoznam prednášok a prednášajúcich uvediem čoskoro, keď všetci definitívne potvrdia účasť.
Rovnako Vás budem čoskoro informovať o presnom začiatku konania konferencie a ostatných detailoch tejto akcie - bude to popoludní, presný čas závisí od počtu prednášajúcich, atd, predbežne by to ale malo byť o 13,00

V mene Slovenskej faleristickej spoločnosti Vás všetkých srdečne pozývam a dúfam, že sa pri tejto príležitosti stretneme aj osobne :)
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Slovenská faleristická spoločnost

Poslaťod teodor » Uto Mar 13, 2012 9:31 pm

Odoslané: Ut Okt 11, 2011 7:29 pm

Zdravím Vás kolegovia

pridal som do profilu políčko SFS, ktoré ukazuje členstvo v Slovenskej faleristickej spoločnosti. Ak som to nastavil správne, zmeniť ho môžem iba ja, to znamená, že si ho nemôže nikto zmeniť svojvoľne.

mali by ste ho vidieť v mojom profile hneď nad zameraním

Kolegovia, ktorí by sa tiež chceli verejne "priznať" k členstvu v SFS, nech mi len dajú vedieť, je to zariadim.

;)
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Slovenská faleristická spoločnost

Poslaťod k6i6t6o » Uto Mar 13, 2012 9:32 pm

Odoslané: Ut Okt 11, 2011 10:11 pm

....kľudne mi to tam môžeš zverejniť :lol: ....
k6i6t6o
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Str Sep 07, 2011 5:48 pm
Bydlisko: Brezno - okolie
sFs: riadny člen


Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
Not able to open ./cache/data_global.php