Zbierka

tu sa môžete pochváliť - toto fórum je viditelné pre každého

Re: Zbierka

Poslaťod szabo » Str Nov 14, 2012 10:36 am

Mr.Seth píše:Myslím si,že všetko je len o peniazoch...ja napriklad si nemozem dovolit nakupovat vo velkom nejake komplety....ten kto nato ma,kupi a nehladí na cenu.Poznám podnikatelov ktorí sa chvália kolko x vecí maju a ja neviem co.Ja sa s takými zberateľmi ani nebavím,nie že by to bola závisť atd(mam hlboko v paži),však nech maju...ale takych chvalenkarov nemusím,nie to bože počuvat ake desattisice zato dali.Ja zbieram to,načo mam napriklad.A ked je nieco k predaji akurat a nemam,tak nekupim...ten co ma berie.Ja zbieram pre radost...


Máte podľa mňa pravdu. Ja nezbieram odznaky dlho a začal som s tými dostupnými. Od kamarátov a známych a neskôr som začal nakupovať cez internet a navštevovať burzy. Spoznal som veľa priateľov-kolegov , ktorý tiež postupne dopĺňajú svoje zbierky a tešia sa každému novému prírastku do svojej zbierky a to nemusí byť drahý odznak. Ale ja sa snažím dopátrať o odznaku všetko aby som ho vedel správne zaradiť. A ak je možnosť získam aj preukaz, poprípade fotku nositeľa a som spokojný. Jeden môj známy raz prišiel na burzu a zakúpil vyznamenania...nebudem hovoriť koľko za to dal, ale mal ich veľa a prišiel o to zberateľské čaro získať niečo nové....Má ich dosť a teraz ich postupne odpredáva. Ja som síce postupne nadobudol tie isté veci, ktoré on zakúpil naraz, ale ja som to robil a aj robím pre svoju radosť.
No často sa mi stáva, že mi ponúknu viacej kusov na zakúpenie a mne by sa hodil často krát iba jeden, ale zakúpim ich a poviem si že mám veci na výmenu, no bohužial sa mi to doma iba kopí a tak to dávam na internet a odpredávam. A dovolím si povedať že mi ponúkajú krásne kúsky, iba tie peniaze keby boli.
Prajem Vám Veľa šťastia a keď budem mať niečo z partizánskej témy tak Vám to pošlem.
szabo
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Sob Jan 28, 2012 9:50 am

Re: Zbierka

Poslaťod k6i6t6o » Pia Nov 16, 2012 9:50 am

Ono keď má človek dostatok peňazí a nakupuje odznaky, vyznamenania, rády,.. vo veľkom, tak sa podľa mňa nedá hovoriť o zberateľovi. Ja zbieram RU dekorácie a v zbierke mám samozrejme len to, na čo mám. Napríklad na čestné vyznamenanie za zásluhy o ČK II.trieda som "poľoval" 2 roky. Ale nikdy som nebol sklamaný, že mi to tak dlho trvalo. Podľa mňa, sa človek stáva zberateľom, keď nemá na to, aby bezhlavo nakupoval, ale postupne krôčik po krôčiku rozširoval zbierku a vedomosti a keď mu každý prírastok spraví radosť.
k6i6t6o
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Str Sep 07, 2011 5:48 pm
Bydlisko: Brezno - okolie
sFs: riadny člen

Re: Zbierka

Poslaťod SFS » Pia Nov 16, 2012 12:40 pm

ja osobne by som vas pani trosku opravil...poznam ludi co maju peniaze..nakupuju vyznamenania, rady, mince...a je to pre nich zberatelstvo..tesia sa z noveho kusu..i ked ten kus nestal 100 euro ale napr. 10 000 ci 100 000 Euro ale tesia sa z toho ako my co si nieco kupime za 100 Euro. Ale su aj taki ludia co to kupuju len tak...
Takze nemyslim si ze je to o peniazoch..ten co ma peniaze zbiera a tesi sa z toho tak ako my, len tam je rozdiel ze si moze dovolit kupovat drahsie kusy..
Je to o tom kto ma k tomu vztah, vytah k historii...k vlastnynm dejinam, k zberatelstvu, k danym kuskom....
to ja len tolko :)
SFS
Site Admin
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 23, 2011 5:02 pm
zameranie / specialization: Slovenska republika 1939-1945, RU,
Ceskoslovensko 1945-1989
sFs: predseda

Re: Zbierka

Poslaťod iver » Uto Nov 20, 2012 4:45 pm

...pokiaľ ide o zberateľstvo, peniaze hrajú veľkú rolu.. hlavne určujú čo si môžme, či nemôžme dovoliť... zápal, či "chtíč" po nových kusoch je ten istý... aj tí prachatí majú "sny"... ktoré viac menej si nikdy nesplnia... ...aj pokiaľ ide o RU... ...môj názor... proste niektoré veci sú nedosažiteľné.. a to je na zberateľstve to pekné... ;)
INDIVISIBILITER AC INSEPARABILITER
Obrázok užívateľa
iver
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Uto Okt 18, 2011 8:54 am
Bydlisko: Banská Bystrica, Horné Uhorsko (Slovensko), Zvolenská župa
sFs: pokladník

Re: Zbierka

Poslaťod Altmann » Uto Nov 20, 2012 5:24 pm

Peníze jsou jistě prostředek…

Jako mladý začínající sběratel, bez peněz jsem se chtěl vyrovnat starším kolegům, ale jak aby mně vzali mezi sebe, abych nebyl jen jeden z mnohých. Byla jedna cesta, učitseučitseučitse. Jezdil jsem k nim na návštěvy a studoval (prohlížel si) jejich sbírky, později jsem jejich sbírky znal lépe než oni a dokázal jsem jim, že i bez peněz mohu být alespoň falerista.teoretik. Je to náročné nikolive na peníze, ale na čas a pohodlí. Když pochopili, že mi nejde o peníze a nemám zájem jejich řády klevně nakoupit, sami mi prozradili své tajemství, kde a jak své dekorace získali a další „drby“, které činí faleristiku zajímavou. Ale když dnes mladý falerista napíše, že moc nestuduje a že např. Signum neodebírá neb to nepotřebuje jde o jiný druh sběratelství zaměřený právě a jen na peníze a zisk. Takový člověk mezi námi nemá co dělat!
Nemusíme mít velké sbírky, ale můžeme své věci rozumnět !
Každá myšlenka, která v této diskuzi padne je tedy přínosná. Vítám kolegu Chudého mezi námi je to návrat ztraceného syna?
:idea:
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Zbierka

Poslaťod SFS » Str Nov 21, 2012 11:55 am

ano, to je druha vec...informacie...ja sa snazim aby co najviac aj nasich clenov sa zaujimalo o informacie ohladne historie vyznamenania, radu, pocet udeleni, varianty....atd. ... a nielen o to kolko co stoji a kde sa to da kupit. Tiez to zavisi od ludi...su ludia co citaju knihy o faleristike, aj taki co necitaju vobec a ani ich to nezaujima..potom si aj taki co ich historia zaujima ale nechce sa im citat dake knihy, tak skor si informaciu vymienaju medzi sebou.. je to individualne. ;)
SFS
Site Admin
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 23, 2011 5:02 pm
zameranie / specialization: Slovenska republika 1939-1945, RU,
Ceskoslovensko 1945-1989
sFs: predseda

Re: Zbierka

Poslaťod tony » Štv Nov 22, 2012 5:03 pm

Rozprúdila sa tu celkom zaujímavá debata o zbieraní a peniazoch.V prvom rade bez peňazí sa dnes nedá zbierať.Ja mám len ozaj tie najbežnejšie veci,ale mám prečítané už dosť vela,od Lobkowicza enciklopédiu rádov a vyznamenaní,2 dily od p.V.Měřičku-RU,terazdokončujem knihu od p. Koláčného Rády a vyznamenania Hab. monarchie.Ale aj tak je asi najlepšie kontakt cez takéto fórum,je to povzbudivejšie a inšpirujúce.Samozrejme že literatúra je základ.A potom nemenej dôležité sú aj tie peniaze,i keď to v minulosti bolo lahšie,keď zberatelia ešte aj menili veci medzi sebov.Ale budem sa opakovať,mám radosť z každého príspevku alebo aj stužky.A na záver,dúfam že toto fórum bude tu pre nás a pre našu radosť z kontaktu.Vela úspechov prajem Vám všetkým.
Obrázok užívateľa
tony
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Uto Apr 24, 2012 1:14 pm
Bydlisko: Štiavnické vrchy

Re: Zbierka

Poslaťod szabo » Štv Nov 22, 2012 7:18 pm

Som rád, že sa tu stretávame taký zanietenci, aj ja som najskôr investoval do literatúri a až potom som sa odvážil nakupovať. Veci, ktoré som dostal, alebo vymenil od známych si cením a nevymením ich za nič, aj ked sú to bežné veci, ale viažu sa k istej osobe, ktorú poznám. Prajem všetkým veľa úspechov a nech sa nám darí.
szabo
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Sob Jan 28, 2012 9:50 am

Re: Zbierka

Poslaťod synbiam » Ned Nov 25, 2012 7:18 pm

Dobrý večer. Rád jsem si pročetl vaše příspěvky a vidím, že jsem zde mezi dobře smýšlejícími lidmi. Již jsem se smířil s tím, že ne vše mohu mít doma, ale jak i píšete vědomostmi je člověk bohat. Proto je radostí nejen mít kousek doma, něco o něm vědět (nejlépe co jde :), taky znát varianty), ale také vědět, kde se dají lepší kousky vidět. Už jen dobrá fotka s detaily, které jsou důležité a dělají vyznamenáním tím originálním, jedinečným (zvláštní varianta atd..) je pro mě taky úlovek. Takže přeji nám všem štěstí a příležitosti k obohacení znalostmi, vidění neviděného a ke koupím dobrých a v rámci možností cenově dostupných kousků.
synbiam
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned Jan 29, 2012 3:52 pm
zameranie / specialization: RU, okrajově československo dor 1945

Predchádzajúci

Späť na Osobné zbierky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
Not able to open ./cache/data_global.php