Považan V.: Faleristika pre každého

odkazy na zaujímavé stránky, literatúra

Považan V.: Faleristika pre každého

Poslaťod teodor » Ned Júl 27, 2014 5:14 pm

drahí priatelia

dovoľujem si vás informovať, že moja brožúrka je konečne na svete! :)
práve v týchto dňoch vyšla brožúrka z názvom "Faleristika pre každého"
Toto jednoduché dielko vzniklo s úmyslom priblížiť krásu faleristiky čo najširšiemu okruhu záujemcov/čitateľov, preto je písaná čo najzrozumiteľnejším štýlom. Napriek tomu obsahuje množstvo cenných rád ako budovať a evidovať svoju zbierku, či na čo sa pri zbieraní vyznamenaní predovšetkým zameriavať. V tomto dielku som si dovolil zhrnúť jednak svoje osobné skúsenosti, ako aj skúsenosti skúsenejších kolegov, ktorý mne samému pomohli mnohými cennými radami

brožúrka má 39 strán doplnených farebnými fotografiami, vytlačená je na kriedovom papieri, viazaná v mäkkej väzbe.

cena publikácie je 6,00 €

pokila by mal niekto záujem, môže sa obrátiť priamo na mňa ;)
Prílohy
kniha 1.jpg
kniha 1.jpg (78.04 KiB) Zobrazené 6606 krát
kniha 2.jpg
kniha 2.jpg (98 KiB) Zobrazené 6606 krát
kniha 3.jpg
kniha 3.jpg (42.89 KiB) Zobrazené 6606 krát
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Považan V.: Faleristika pre každého

Poslaťod tony » Str Aug 06, 2014 12:02 pm

Zdravím všetkých.Je to skvelá vec,obsahuje pekný popis čo je falerista-zberatel a všetko užitočné pre nás.vrele odporúčam.A želám autorovi ďalšie nápady a inšpirácie na budúcu knihu-tony.
Obrázok užívateľa
tony
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Uto Apr 24, 2012 1:14 pm
Bydlisko: Štiavnické vrchy

Re: Považan V.: Faleristika pre každého

Poslaťod Altmann » Štv Aug 07, 2014 2:07 pm

Není to tak dávno, kdy se na našich stránkách objevila bakalářská práce mladé dívky ( myslím, že nám ji přiblížil přítel Roman Nohejl)?. Ta práce pojednávala o faleristice a čerpala z fondu muzea v Hradci Králové. Pokud si vzpomínám, většinou ta práce měla slušnou odezvu i když byla plná chyb a nepřesností. Mladá dívka hodně věci přímo opsala z katalogů a práce pana Václava Měřičky. Snad si mnozí připomenete, nebo ji někdo zde zopakuje? Není možno se zlobit, byla to prvotina a pokud byla práce schválena ptám se kým asi neb faleristika se nevyučuje na žádné škole. Předpokládám však, že do práce zasáhla paní doktorka Němečková, bývala pracovnice muzea a v současné době "kantorka" na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové. No proč toto píši? Asi proto, že mně se ta práce nelíbila.




Naopak dílko pana Považana je svěží, dobře napsané a nejen pro začínající faleristy přínosné. Nebudu jeho práci znova rozebírat, ale mně velmi potěšilo, že zde máme minimálně dva mladé nadějné faleristy, vedle dr. Karáska je to i pan Považan. Rád mu vzdám hold a osobně jsem potěšený, že zde máme novou generaci faleristů, kteří se nebojí publikovat. Snad jsem tedy zde vyjádřil své jasné stanovisko ke kvalitě brožurky, která by měla být základní literaturou v naši knihovně neb i já jsem si ji tam zařadil a jsem tomu rád.




Pochopitelně, že i na Slovensku se najde někdo, kdo by to napsal stejně dobře, ale o kapánek lépe- no a tak ť napíše, uvidíme.
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Považan V.: Faleristika pre každého

Poslaťod teodor » Ned Aug 10, 2014 5:57 pm

páni, ak by mal niekto záujem - kniha je na Martinuse v akcii - ešte 3 dni :D

http://www.martinus.sk/?uItem=182961


A ďakujem kolegom za pozitívne hodnotenie knižky... som rád že sa vám páčila a dúfam, že bude naozaj užitočná aj pre mladých kolegov
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Považan V.: Faleristika pre každého

Poslaťod MichalQ » Ned Dec 27, 2015 5:04 pm

Dobrý den,

pokud má někdo z Vás tuto publikaci na prodej, tak bych měl zájem. Bohužel na publikaci jsem ve volném prodeji nikde nenarazil, beznadějně vyprodáno!

Děkuji Michal
MichalQ
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Sep 07, 2015 7:49 pm

Re: Považan V.: Faleristika pre každého

Poslaťod teodor » Pon Dec 28, 2015 11:03 am

dobrý deň

ešte nejakú doma nájdem... cena je 6€ / cca 150 kč
môj email je vpovazan@gmail.com
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady


Späť na literatúra & weby

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
Not able to open ./cache/data_global.php