Medaila Za humanitárnu pomoc

terajšie slovenské rády a vyznamenania

Medaila Za humanitárnu pomoc

Poslaťod strenk » Pia Jan 09, 2015 6:51 am

Rozhodol som za pre tému o tomto zaujímavom vyznamenaní,lebo moja poznámka jeho ohľadom na valka.cz ostala bez povšimnutia.Možno niekto po prečítaní témy to uvedie na správne miesto.Kolegovia píšu,že medaila ZaHP bola ustanovená výnosom z r.2005.Ja som priložil doklad o udelení z r.2004,ktorý spolu s medailou mám vo vlastníctve.
„(1) Na ocenenie výkonu štátnej služby alebo záslužného činu profesionálneho vojaka, obetavosti pri odstraňovaní následkov živelných pohrôm, technologických havárií, pri záchrane životov alebo majetku veľkého rozsahu alebo plnenia úloh podľa osobitných predpisov sa zriaďujú
a) vojenské medaily
4. Za humanitárnu pomoc,
Výnos uo udelení som skopíroval.Medaila sa vlastne udeľovala alebo udeľuje za pomoc pri živelných katastrofách a krajinám postihnutým vojnovými konfliktami.Je pomerne zriedkava.Podľa rozhovoru z pracovníkom z GŠ MO SR vraj ich bolo udelených doteraz menej ako 30.Okrem udeľovania vojenským osobám,medaila bola udelená aj Evenjelickej cirkvi v SR za uskutočnenie zbierky potravín a inú pomoc ,tuším,do Sudánu.
Neviem,čo znázorňuje abstraktný obrázok na averse ,kde je priložený nadpis Za humanitárnu pomoc.Na revrse je logo MO SR,s ktorým sa môžeme stretnúť takmer na všetkých medailách tohto rezortu.
Medaila má priemer 38mm-meral som to pravítkom.Je z BK,škoda,že nie z Ag.Možno,jej význam by si to aj zaslúžil.Určite nie je tak vzhľadovo pekná ako Medaila Za statočnosť,ktorú som doteraz nemam možnosť držať v ruke.Udelľuje sa v plasikovom obale?Doklad má rozmery formátu A4.Je to hladký a tenký papier.Prikladám fotky vyznamenania a dokladu.
Prílohy
004.JPG
004.JPG (85.94 KiB) Zobrazené 2490 krát
005.JPG
005.JPG (119.51 KiB) Zobrazené 2490 krát
IMG_6790.JPG
IMG_6790.JPG (59.93 KiB) Zobrazené 2490 krát
Naposledy upravil strenk dňa Pia Jan 09, 2015 12:30 pm, celkovo upravené 1
strenk
 
Príspevky: 676
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 6:09 pm

Re: Medaila Za humanitárnu pomoc

Poslaťod strenk » Pia Jan 09, 2015 6:55 am

strenk píše:Rozhodol som za pre tému o tomto zaujímavom vyznamenaní,lebo moja poznámka jeho ohľadom na valka.cz ostala bez povšimnutia.Možno niekto po prečítaní témy to uvedie na správne miesto.Kolegovia píšu,že medaila ZaHP bola ustanovená výnosom z r.2005.Ja som priložil doklad o udelení z r.2004,ktorý spolu s medailou mám vo vlastníctve.
„(1) Na ocenenie výkonu štátnej služby alebo záslužného činu profesionálneho vojaka, obetavosti pri odstraňovaní následkov živelných pohrôm, technologických havárií, pri záchrane životov alebo majetku veľkého rozsahu alebo plnenia úloh podľa osobitných predpisov sa zriaďujú
a) vojenské medaily
4. Za humanitárnu pomoc,
Výnos uo udelení som skopíroval.Medaila sa vlastne udeľovala alebo udeľuje za pomoc pri živelných katastrofách a krajinám postihnutým vojnovými konfliktami.Je pomerne zriedkava.Podľa rozhovoru z pracovníkom z GŠ MO SR vraj ich bolo udelených doteraz menej ako 30.Okrem udeľovania vojenským osobám,medaila bola udelená aj Evenjelickej cirkvi v SR za uskutočnenie zbierky potravín a inú pomoc ,tuším,do Sudánu.
Neviem,čo znázorňuje abstraktný obrázok na averse ,kde je priložený nadpis Za humanitárnu pomoc.Na revrse je logo MO SR,s ktorým sa môžeme stretnúť takmer na všetkých medailách tohto rezortu.
Medaila maápriemer 38mm-meral som to pravítkom.Je z BK,škoda,že nie z Ag.Možno,jej význam by si to aj zaslúžil.Určite nie je tak vzhľadovo pekná ako Medaila Za statočnosť,ktorú som doteraz nemam možnosť držať v ruke.Udelľuje sa v plasikovom obale?Doklad má rozmery formátu A4.Je to hladký a tenký papier.Prikladám fotky vyznamenania a dokladu.

Viac http://forum.valka.cz/viewtopic.php/tit ... oc/t/40953
strenk
 
Príspevky: 676
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 6:09 pm


Späť na 2.Slovenská republika (po roku 1993)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
Not able to open ./cache/data_global.php