Stránka 1 z 1

Medaila k 60. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny

PoslaťNapísal: Str Nov 30, 2016 1:00 pm
od strenk
„Medaila k 60. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny“ zriadená na základe rozkazu č. 13 Ministra obrany SR zo dňa 22. apríla 2005 pri príležitosti 60. výročia ukončenia druhej svetovej vojny a Dňa víťazstva nad fašizmom v súlade s uznesením vlády Slovenskej republiky číslo 271 z 13. apríla 2005.


Medailu udeľoval Minister obrany SR ako ocenenie vojnových veteránov – účastníkov druhej svetovej vojny, príslušníkov ozbrojených síl spojeneckých štátov, ktorí sa zaslúžili o víťazstvo nad fašizmom, osôb, ktoré sa zaslúžili o rozvoj ozbrojených síl Slovenskej republiky, ďalších významných osobností politického a kultúrneho života v Slovenskej republike a v zahraničí.
Zatiaľ priložím len foto medaile v bielom kove v plastovej krabičke 6x6cm,rozmery medaile sú 4x4cm.Medaile je v plastovej bubline.Foto medaile na stuhe priložím neskôr po odfotení.Nie je mi jasne,komu taká medaila bola udeľovaná,keďže osvedčenie neobsahuje meno a medailu na stuhe nemám s dokladom.

Re: Medaila k 60. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny

PoslaťNapísal: Sob Dec 03, 2016 8:23 pm
od strenk
Aj medaila na stuhe -pozlátená má priemer 4 cm.Stuha 4x6 cm.Ministužka s pozlátenou miniaturkou 1x4cm.Medaila je najskôr z bronzu.Na averse po obvode kruhu nadpis-Výročie ukončenia Druhej svetovej
vojny,uprostred 60 ,meč prekrížený lipovou ratolesťou.Na reverse logo MO SR a po kruhu nadpis Minister obrany Slovenskej republiky 2005.

Not able to open ./cache/data_global.php