Praktiky predajcov.....

Praktiky predajcov.....

Poslaťod zugar » Uto Feb 28, 2012 7:25 pm

Odoslané: Ut Mar 15, 2011 8:50 pm

Potřebuji jako začátečník poradit. Co žene na A.. (Medaile), ty lidi u tak běžné medaile do takové výše a to ještě není konec. Budu rád za každou informaci (nejsem a nebudu v této aukci).
zugar
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Str Jan 18, 2012 11:01 am

Re: Praktiky predajcov.....

Poslaťod k6i6t6o » Uto Feb 28, 2012 7:26 pm

Odoslané: Ut Mar 15, 2011 11:22 pm

Osobne som veľmi otáze neporozumel. Záver som si z nej spravil, že sa kolega pýta na aukciu v ponuke aukra, sekcie medaile a zrejme konkrétne na STM (neviem či som to ale dobre pochopil, ak nie tak sa ospravedlňujem :oops: )..Moj úsudok je:
Podľa prihadzovaní skúsenejší ,,zákazníci,, aukra prihadzovali menej, možno si len potvrdili aukciu. Cenu zvýšili mladší ,,zákazníci,, ktorí sa nemusia vyznať v cenách medailí. Momentálny vedúci aukcie možno zháňa STM a zároveň aj stuhu na KM, tak mu to takto vyhovuje, v takomto prípade myslím, že je to výhodnejšie ako to kupovať samostatne :D Potom tu môže byť aj možnosť kamarátskeho prihadzovania a zvyšovania ceny predajcovi. Neviem z akého iného dôvodu by mohla cena tak stúpnuť. Neviem či môj názor pomohol, ale vyjadril som sa :) . Ešte raz, ak to ale nebola otázka na toto, ospravedlňujem sa a môj príspevok vymažem :)
k6i6t6o
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Str Sep 07, 2011 5:48 pm
Bydlisko: Brezno - okolie
sFs: riadny člen

Re: Praktiky predajcov.....

Poslaťod zugar » Uto Feb 28, 2012 7:26 pm

Odoslané: St Mar 16, 2011 7:45 am

Já se omlouvám, že jsem se vyjádřil tak nepřesně, ale pochopil jsi to dobře. Šlo mně o to, že je to medaile bez puncu a jestli třeba tento typ není vzácnější, jak to někdy bývá. Díky!
zugar
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Str Jan 18, 2012 11:01 am

Re: Praktiky predajcov.....

Poslaťod iver » Uto Feb 28, 2012 7:27 pm

Odoslané: St Mar 16, 2011 7:47 am

..a čo tak dať link na spomínanú aukciu, nech máme aspoň predstavu ako vyzerá spomínaná medaila a aká je cena... ?? ;)
INDIVISIBILITER AC INSEPARABILITER
Obrázok užívateľa
iver
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Uto Okt 18, 2011 8:54 am
Bydlisko: Banská Bystrica, Horné Uhorsko (Slovensko), Zvolenská župa
sFs: pokladník

Re: Praktiky predajcov.....

Poslaťod zugar » Uto Feb 28, 2012 7:27 pm

Odoslané: St Mar 16, 2011 8:47 am

http://aukro.cz/vyznamenani-der-tapferk ... 88880.html
tady je
zugar
 
Príspevky: 79
Registrovaný: Str Jan 18, 2012 11:01 am

Re: Praktiky predajcov.....

Poslaťod iver » Uto Feb 28, 2012 7:28 pm

Odoslané: St Mar 16, 2011 9:22 am

..no podľa mňa je reálna cena STM.2 v peknom stave na originálnej stuhe 400-450Kč. Čo je zaujímavé, momentálne vyhrávajúci u predajsu vyhral za posledných 6 mesiacov 12 aukcií, čo môže byť náhoda (ale nemusí ;) )
INDIVISIBILITER AC INSEPARABILITER
Obrázok užívateľa
iver
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Uto Okt 18, 2011 8:54 am
Bydlisko: Banská Bystrica, Horné Uhorsko (Slovensko), Zvolenská župa
sFs: pokladník

Re: Praktiky predajcov.....

Poslaťod k6i6t6o » Uto Feb 28, 2012 7:29 pm

Odoslané: St Mar 16, 2011 5:08 pm

...a taktiež predajca často kupoval od momentálne vyhrávajúceho. Može ísť teda o náhodu, prípadne o mňou spomínané skúšanie kamarátskeho zvyšovania ceny, ktoré sa nie vždy musí vyplatiť :)
k6i6t6o
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Str Sep 07, 2011 5:48 pm
Bydlisko: Brezno - okolie
sFs: riadny člen

Re: Praktiky predajcov.....

Poslaťod Altmann » Uto Feb 28, 2012 7:41 pm

Přátelé(faleristé) z Mostu, pan Vorlíček a pan Urban mně upozornili na obraz, dražený na eBy :

http://www.ebay.at/itm/Olgemalde-Portra ... 4cfed05585

DSC08363.jpg
DSC08363.jpg (82.65 KiB) Zobrazené 9907 krát


Zároveň mi pan Vorlíček poslal odkaz s nabídkou kabátce dotyčného důstojníka
zde:
http://www.dorotheum.com/cz/aukce/termi ... fbf0fc1679

Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG (27.34 KiB) Zobrazené 9907 krát



Další náš společný přítel kolega Chudý(Iver) nám zjistil tyto základní údaje, které zde předkládám s jeho souhlasem:

Plukovnik (Oberst) Generalneho stabu Michael Vorner

Prvy krat sa v schematizmoch vyskytuje k datumu 1. september 1893,
kedy bol povyseny do hodnosti porucika (leutnant) v stave 3. pluku
zboroveho delostrelectva (3. corps - artillerie - regiment). 1.
novembra 1896 povyseny do hodnosti nadporucik delostrelectva
(Oberleutnant) stale v stave toho isteho pluku, vedeny v 1898 ako
frekventant 2. rocnika viedenskej vojnovej skoly (Kriegschule in
Wien). V roku 1901 je vedeny uz ako kapitan 2.triedy (hauptmann
2.classe) v stave 13. pluku zboroveho delostrelectva ( s hodnostou
hauptmann od 1. novembra 1900). V schematizme na rok 1905 je uz vedeny
ako kapitan I.triedy (hauptmann 1.classe) generalneho stabu -
velitelstvo 11. zboru v lembergu, v 1908 v stave vojenskeho oddelenia
velitelstva 15. zboru v sarajeve - stale v hodnosti kapitan 1.triedy
generalneho stabu.

..neskorsie info sa mi velmi nepodarilo zistit, akurat to, ze v roku
1916 bolo synom zomreteho kapitana Michaela Vornera (jeho otec) - cize
jemu a jeho bratom - vsetko dostojnici, udeleny slachticky stav.
nasiel som v zozname slachty aj rod s menom "von Vorner" a aj erb, ale
nemozem na 100 percent potvrdit ze je to urcite ten rod (kliknite na
link, a potom na cislo strany vedla mena, ukaze vam to ten erb)

http://www.coresno.com/genealogie/84-wg ... wgt-v.html



Tak tedy v čem je problém Altmane?


Pokud jste vše pročetli, podívali se na obrázky musíme si odpovědět na několik otázek.

Slušná vídeňská firma Dorotheum nám nabízí kabátec s dekoracemi pana podplukovníka. Jako znalec a garant pravosti je zde uveden
Reg. Rat Mag. Friedrich Mayer
- problém je takový, to,že dekorace nesouhlasí s obrazem je pochopitelné, ale to, že znalec nám u tohoto vyššího důstojníka předkládá jako originál Velkou stříbrnou medaili Za statečnost (starší typ do roku 1914) se stuhou, která má na stuze zlaté(stříbrné) písmeno „K“, vyhrazené však jen pro medaili pro důstojníky založenou císařem Karlem I. je varující a matoucí. Proč to jistě ví i začínající falerista. Začínáme pochybovat o odborné znalosti pana Mayera a je asi jasné, že prodat se musí vše a tak proč ne tato neznalost, nechci říkat přímo podvodné jednání, proč? Nedivím se, že mnozí z Vás dnes berou meče na stuze medaile Za statečnost jako výraz osobní statečnosti.

Obraz po výtvarné stránce kritizovat nemohu(ale je to celkem hnusota), ptám se však, na toto:
Malba je datovaná rokem 1916 a je jisté, že pokud má tento důstojník na obrázku i Německou medaili Červeného kříže, jistě by si nenechal ujít příležitost k tomu, aby se nepochlubil stříbrnou a bronzovou medaili, které známe pod nepřesným, ale typickým názvem Signum Lavdis.No jistě, a stužka EK II.Kl. 1914, která je na kabátci na obrazu chybí.

Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG (27.34 KiB) Zobrazené 9907 krát

DSC08366.jpg
DSC08366.jpg (75.11 KiB) Zobrazené 9907 krát


Nechci rozebírat obraz či zpochybnit originalitu kabátce a vyznamenání, jen Vás chci tímto upozornit, že obchodníci jako je pan Marko a další pro Vás-nás nemohou být záruka čestného jednání a znalci typu pana Mayera nám mají jen vyklepat peníze z kapes. Faleristé bděte, mám Vás rád. Altman
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Praktiky predajcov.....

Poslaťod sefit » Str Feb 29, 2012 3:22 am

Dobry den,

tak si to nejako skusme prebrat....

no je sice pravda, ze uniforma v Dorotheu sa nepredava aj s hlavou pana podplukovnika :) ale podla mojho nazoru ma "nadherny" obraz z ebay a tato uniforma spolocne asi to, ze patrili k.u.k. dostojnikovi. Zjavne predajca obrazu len vyuzil fakt, ze takato uniforma sa momentalne drazi v Dorotheu.

Na obraze je zjavne plukovnik, pokial v Dorotheu vidime uniformu podplukovnika. Prepokladam, ze pan plukovnik na obraze bude muz z vyssej socialnej vrstvy, nevylucujem rodovu slachtu. Mariansky kriz I. triedy (celkov len cca 250 udeleni) bol prestiznou zalezitostou a jeho udelenie je skoro vzdy spate z prislusnostou k vyssej slachte, teda nie tzv. Briefadel (a ked uz, tak aspon vyznamny dejatel). Tak isto ine rady - Rad rytierov strazcov Bozieho hrobu, asi ide o velkokriz, kedze je tam hviezda a potom aj Rad maltezskych rytierov, podla mna je to donat. Ostatne rady radim do provinencie Nemeckeho cisarstva a podla mojho nazoru budu mat tiez zasluznu povahu. Tu sa s doverou obraciam na ostatnych kolegov, ktori v tom maju urcite vacsi poriadok ako ja. Rad si to dostudujem. Pan plukovnik bol evidentne ovela viac cinny na poli charity a Cerveneho kriza ako na bojovom poli (tam podla mna ani nikdy nebol). Mozno vyssi statny uradnik ci vojensky diplomat.

Pan z Dorothea je podplukovnik, ktory sa udajne volal Michael Vorner. Je zaujimave, ze meno je uvedene bez predikatu "von", ale samozrejme jeho povysenie do slachtickeho stavu v roku 1916 je plne mozne. Len nerozumiem preco aj s bratmi. Povysovalo sa vzdy osobne, alebo som to nepochopil a titul dostal uz jeho otec. Meno Vorner je bezne ako napr. meno Koller. V schematizmoch sa stretavame s viacerymi nostelmi tohoto mena a mnohi z nich boli povyseni do slachtickeho stavu a nemali nic so sebou splocne - napr. Franz Frhr. von Koller, adjutant FM kniezata Karla Felixa Schwarzenberga (1809) a Albert Frhr. von Koller, general kuk armady (1912). Meno rovnake, titul rovnaky, hodnost rovnaka ale neboli pribuzni. Dekoracie na uniforme urcite nie su vsetky, ak sedi jeho vojenska kariera podla schematizmu, tak by tam mal byt urcite aj JEM 1898. Ak bol nasadeny v poli, co podla udelenej striebornej??? Medaily za statocnost pre dostojnikov urcite bol, tak aj Karl Truppenkreuz no a statocnemu vyssiemu dostojnikovi v hodnosti podplukovnika by uz nemal na konci vojny chybat ani rytiersky kriz Radu Leopolda s KD a snad pomaly uz aj MDZ za 25 rokov, ked zoberieme do uvahy ze by svoju vojensku karieru zacal az k 1/9/1893 ako porucik (ale aj tam sa musel nejako dopracovat - jednorocny dobrovolnik ?).

Samozrejme s nazorom na STM pre dostojnikov sa plne stotoznujem a nielen s tym. Je sice pravda, ze existuju fotografie dostojnikov s Medailou za statocnost a je tam FJI nie Karol a vysvetluje sa to tak, ze dostojnici si to upravovali nepredpisovo, pretoze prechovavali k mrtvemu staremu mocnarovi silne sympatie a sice to bolo prisne zakazane (teda akakolvek modifikacia uniformy ci dekoracii, nie laska k mrtvemu monarchovi :) ), ale sa to trpelo. Toto je vsak nie je tento pripad ale ukazka slendrianstva...
1. to je ako EKO III s KD? - to je ako odbore uchytena ta dekoracia, ze zavesna snura trci von zo stuhy a najma mece su naopak
2. STM pre dostojnikov (este raz) - pan "expert" aj uvadza "na neprislusnej stuhe so striebornym K", ja si vsak dovolim tvrdit, ze to K je zlate. Je to teda macko-pes.
3. MVK s KD sa asi hanbi, je obratene reverzom
4. SMVM - to je ako co? ak bolo SMVM udelene 2x tak tie mece su na spone, toto je Tapferkeitsband a na to niekto pricapil sponu z TM. Ta spona tam moze byt cisto teoreticky takto bez mecov, ale nie s nimi.

Inak povedane ked sa deti s uniformou vyhrali, tak ju skusme predat. Dovolim si pouzit okridlenu frazu tohoto fora...."je to hnus velebnosti". Mne z toho vyplyva, ze jednotlive oddelenia Dorothea medzi sebou nespolupracuju, neviem si predstavit, zeby toto pustil takto na svetlo bozie dr. Ludwigstorff.
sefit
 
Príspevky: 289
Registrovaný: Ned Jan 22, 2012 3:54 pm
zameranie / specialization: Rakúsko-Uhorsko

Re: Praktiky predajcov.....

Poslaťod Altmann » Str Feb 29, 2012 6:56 am

ANO, jsem tak trochu intrikán, ale pěkně prosím vložil jsem to jen pro Vás, aby jste pochopili, že veškeré obchodní katalpogy jsou pro faleristu nepodstatné, neb historie faleristiky je o něčem jiném. Pokud si uvědomíme,že obraz je z roku 1916 ( malíř Svoboda neodvedl dobrou práci) a podíváme se na jeho řády, tak nám tam chybí to podstatné na co byl vždy RU důstojník hrdý, řády:
- klenot Božího hrobu
-donát I. třídy řádu maltézských rytířů
-Bulhrský řád Sv. Alexandra
-Bulharský řád Za vojenské zásluhy
no a ten poslední to nedokáži přesně určit, ale vypadá to na Anglii
na druhé straně kabátce vidíte jasně hvezdy:

Božího hrobu, Alexandra a Bulharského řádu Za válečné zásluhy a z toho si odvodíte i stupně těchto řádu. Kolega Iver nám poskytl i jeho služebné zařazení a tak prosím diskutujte ale hlavně si uvědomte,že se nemůžete řídit ani Markem, ani dalšími prodejními katalogy, neb tam Vám prodejci popíši vše co potřebuji prodat-no a to je hlavní důvod, proč to tady máme,(že by důkaz)

Naskytá se otázka prodeje toho kabátce. Já to nezachytil, obrázky mi nezávisle na sobě poslalli kolezi Vorlíček a Urban, je to jen náhoda

Červený kříž:
To je specifická rakouská záležitost, on dle své hodnosti dostal Důstojnický stupeň ČK, no a to,že má pouze stříbrnou medaili Německého ČK je zajímavé, ale nepodstatné, zde mi však chybí EK 1914 minimálně II. třídy. Budu rád, pokud zde bude "hustá" diskuze a předem děkuji.
Naposledy upravil Altmann dňa Štv Mar 01, 2012 6:03 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron
Not able to open ./cache/data_global.php