Rad Slovenského kríža, vojenská medaila, Slovensky stat

Re: Rad Slovenského kríža, vojenská medaila, Slovensky stat

Poslaťod SFS » Pia Jan 18, 2013 3:39 pm

Asi Vas sklamem ale je to na 100% falzum... medaia je falzum urcite, vidno to na detailoch, listocky, pismenka FS - Frano Stefunko a dalsie detaily...Co sa tyka mecov, tak budu tiez falza. Takze je to urcite falzum.. taketo falza sa davnejsie uz predavali, vacsinou sa na ne vzdy niekto chyti, kedze to ludia nepoznaju. Byt Vami ziadam naspat peniaze od firmy, kde ste to kupil.
S pozdravom
PM
SFS
Site Admin
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 23, 2011 5:02 pm
zameranie / specialization: Slovenska republika 1939-1945, RU,
Ceskoslovensko 1945-1989
sFs: predseda

Re: Rad Slovenského kríža, vojenská medaila, Slovensky stat

Poslaťod Adik22 » Pia Jan 18, 2013 6:00 pm

Zdravim, dakujem, za vas nazor. Samozrejme, to mozem spravit (ziadat peniaze spet). Na firmu som sa obratil, ze si originalitou nie som isty a odpovedali mi velmi rozumne. Preco si myslim, ze je to falzum, a nech to niecim podlozim. (peniaze su ochotni mi vratit spet hned).Preto som zalozil aj toto vlakno. Nikto mi nebol schopny podlozit jednu fotografiu, kde sa porovna originalna medajla s mojou. A vyznacit rozdiely. Par ludi, mi sice poslalo par fotiek, no nikde nebolo podlozene, ze ich medajle su original, alebo medajla bola tak znicena, ze sa nedalo zistit nic. Mne trocha aj tou kupou slo o to, zistit ako sa da vobec este zistit pravost medajle. U dyk, je to stale mozne, ale ako zistite pri extremne vzacnej veci, ktorej bolo vyrobene par kusov, ze co je original, a co nie? Neberte to , prosim, ze na medajle chcem zarobit, alebo nieco take. V popise aukcie som uviedol vsetko podstatne a aj to, ze nerucim za originalitu. Ide mi skor o to, aby sme sa dostali k tomu, ako je mozne, porovnat takuto vec a zistit jej pravost. Ano, mozno sa da argumentovat, ze mam medajlu priniest k nejakemu zberatelovi a skusit si porovnat medajlu s nim, ale ako to mam spravit napriklad, u zahranicneho predajcu (ci uz akcny dom, alebo renomovany obchodnik) a druha, vec, ako mam vediet, ze zberatel nema povojnovu kopiu? To uz sa neoplati vobec zbierat medajle, lebo ak si kupim akukolvek vzacnost, je to automaticky fake? Ak ano, tak potom je falateristika mrtva. Lebo, ak vychadzam spravne s mojich poznatkou zatial, tak ak by som si nasetril hoci aj viac penazi a investoval, do nejakeho vzacneho radu, ktory sa objavi na zahranicnej burze, tak nikdy nedokazem (nepreukazem) pravost! Ma to vobec zmysel? Dakujem za kazdy nazor.
P.S. Ako vrchol, som dostal email, od jedneho pana, co mi napisal, ze medajla je urcite fake, lebo on ma pravu a je tam ina stuha. Fotku mi neposle, aby nepodporoval falsovatelov. Tento email, ma uplne zabil.
Adik22
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pia Jan 04, 2013 5:57 am
zameranie / specialization: Slovenska republika 39-45

Re: Rad Slovenského kríža, vojenská medaila, Slovensky stat

Poslaťod teodor » Pia Jan 18, 2013 6:34 pm

no ono je to v prvom rade o tom čo povedal ten nemecký agent, ktorého poslali do Ruska, aby trochu prerozdelil rovnováhu síl v 1.svetovej vojne:

učiť sa, učiť sa, učiť sa.....

samozrejme, že čím vzácnejšia vec, tým väčšie pokušenie na nej podvodným spôsobom zarobiť. Kópii je stále viac, žiaľ stále lepších. A hlavnou pomôckou falšovateľov sú fóra ako toto. Stačí sa prihlásiť a pozorne sledovať komentáre a postrehy, aby sa vedelo čo ešte vylepšiť....
Preto je skutočne jedinou možnosťou porovnať medailu so zaručeným originálom - nikto kto má trochu rozumu ale konkrétne rozdiely nezverejní, určite nie u tak vydarenej kópie ako je táto...

rovnako treba poznať hmotnosť originálnej medaile, kde a aký punc či značenie medaila má mať, koľko je známych udelených kusov a v prípade vzácnych kusov aj to, kde sa nachádzajú (napr. Holdovací kríž 1908, udelený/venovaný 1 kus, klenotnica Hofburg, Viedeň = každý iný je fake); atd, atd.....
Pokiaľ toto človek nevie, skutočne by mal dať ruky od faleristiky preč.....

sú tu kolegovia, ktorý zbierajú celé desaťročia a napriek tomu sa pri každom vzácnejšom kuse, ktorý sa objaví na trhu rozbehne doslova transeurópska diskusia o jeho originalite a nikto z nich si nedovolí rozhodnúť sám.... príkladom môžu byť napríklad klenotnícky upravené vysoké r.u. rády s briliantami, ktoré sa v poslednej dobe viackrát objavili... dnes už každý skúsený zberateľ r.u. vie, že išlo o falzá, ale nikdy sa nedopátrate prečo.... a to aj napriek tomu, že boli zo zlata a zdobené skutočnými briliantami

takže na základnú otázku, či sa ešte oplatí zbierať vyznamenania - áno, oplatí, ale začať treba nie e-medals či aukre, ale v kníhkupectve, na konferenciách SFS, na fórach ako je toto, v múzeách a ak sa dá v overených zbierkach.... medzitým, kým budete zbierať skúsenosti a kontakty, môžete začať budovať zbierku z bežných kusov, na ktorých sa môžete postupne učiť základné veci ako značenia, materiály, smalty, kvalita razby a podobne.... až potom sa môžete pokúsiť kúpiť si do zbierky niečo vzácnejšie..... ale základ je

Najprv sa radí, potom sa kupuje...... nikdy nie opačne!

okrem toho je tu ešte jedna rada, ktorú ale len málo ludí chce počuť: ak existuje pochybnosť - ruky preč!!!!
VIRIBUSObrázok UNITIS
Obrázok užívateľa
teodor
Site Admin
 
Príspevky: 800
Registrovaný: Pia Sep 16, 2011 3:36 pm
Bydlisko: Felvidék (Slovensko)
zameranie / specialization: r.u. monarchia
manévrové medaile
hasičské dekorácie
sFs: člen rady

Re: Rad Slovenského kríža, vojenská medaila, Slovensky stat

Poslaťod sefit » Sob Jan 19, 2013 12:32 am

sefit píše: Pozrite sa na tu svoju a odpovedzte si sam co vidite...


pán kolega dal som rečnícku otázku a mám taký pocit, že ste si neodpovedali úplne správne...ignorovanie faktov nikomu nepomôže. Ja nie som žiadny odborník na razby Slovenského štátu 1939-1945, ale ak ma niekto o polnoci prebudí a ukáže mi tú medailu, bez ohľadu na to či ide o Slovenský štát, R-U, Egyptské kráľovstvo pred rokom 1952 alebo Japonsko v obdobi Meiji, tak je to podľa mňa moderný odliatok. Snáď nikto neverí, že niekto po roku 1945 vyrábal na originálnych razniciach tieto dekorácie pre potreby zberateľov....

V prílohe je na ukážku RU medaila "Námorná plavba 1892-1893". Razba v bronze, veľmi vzácna.

Kópia z ebay/emedals - riadne označená ako kópia
http://www.ebay.at/itm/350680272915?ssP ... 1423.l2649
a tu je originál
http://www.dorotheum.com/en/auction-det ... dc00c6440c

Vidíme odlišnosť v detailoch razby a odliatku. To je absolútne evidentné.

Liverpool je ako kazdý iný internetový predajca s ponukou dekorácií z celého sveta. Predsa nikto neverí, že jedna spoločnosť o pár ľuďoch je popredným odborníkom na všetky predávané dekorácie z circa 70 štátov sveta. To by museli byť iní lumeni! Na firmu ste sa obrátili s tým, že je to falzum a oni Vám odpovedali, že nech to niečím podložíte? Toto považujete za logické? To sa v právnej terminológii volá "sovietsky typ obhajoby". Oni musia predložiť dôkaz o svojej nevinne a nie naopak. Ako došli k tomu, že to predávali ako originál? Vy ste v pozícii možného poškodeného.

Sekundujem kolegovi "Teodor"..učiť sa, učiť sa, učiť sa....nikdy však neprestať pozerať na stránky spoločností ako liverpool či emedals...občas sa tam objaví skutočne krásny a vzácny kus za úžasne príjemnú cenu....práve preto, že to nie sú žiadni lumeni ;)
sefit
 
Príspevky: 289
Registrovaný: Ned Jan 22, 2012 3:54 pm
zameranie / specialization: Rakúsko-Uhorsko

Re: Rad Slovenského kríža, vojenská medaila, Slovensky stat

Poslaťod Hauptmann » Uto Máj 27, 2014 6:10 pm

čo poviete na túto?

Obrázok

Obrázok
Hauptmann
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Máj 27, 2014 5:40 pm
zameranie / specialization: zbieram vyznamenania

Re: Rad Slovenského kríža, vojenská medaila, Slovensky stat

Poslaťod SFS » Štv Máj 29, 2014 3:32 pm

to je z jednej anglickej stranky, malo by sa jednat o original.
P
SFS
Site Admin
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 23, 2011 5:02 pm
zameranie / specialization: Slovenska republika 1939-1945, RU,
Ceskoslovensko 1945-1989
sFs: predseda

Re: Rad Slovenského kríža, vojenská medaila, Slovensky stat

Poslaťod Hauptmann » Pia Máj 30, 2014 4:45 am

ďakujem.
áno je to z anglickej stránky, ukladám si fotky originálov na porovnanie... keby náhodou :D
Hauptmann
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto Máj 27, 2014 5:40 pm
zameranie / specialization: zbieram vyznamenania

Re: Rad Slovenského kríža, vojenská medaila, Slovensky stat

Poslaťod Altmann » Pia Máj 30, 2014 9:27 am

Vážení přátelé,
nerad Vám beru iluze, u těchto medailí je nutno vždy porovnávat komplet to jest medaili a závěs. Zde Vám tedy vložím originální kus a můžete s lupou na oku studovat. To, že je něco na anglické či německé stránke ještě neznamená, že to je vše bezchybné. Zde je to originální kus!
Prílohy
Med. Radu Slov. kríža 1.tr., obr. 1.jpg
Med. Radu Slov. kríža 1.tr., obr. 1.jpg (181.68 KiB) Zobrazené 6960 krát
Med. Radu Slov. kríža 1.tr., obr. 2.jpg
Med. Radu Slov. kríža 1.tr., obr. 2.jpg (187.28 KiB) Zobrazené 6960 krát
Med. Radu Slov. kríža 1.tr., obr. 4.jpg
Med. Radu Slov. kríža 1.tr., obr. 4.jpg (173.83 KiB) Zobrazené 6960 krát
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Rad Slovenského kríža, vojenská medaila, Slovensky stat

Poslaťod SFS » Pia Máj 30, 2014 2:21 pm

tak ja to uz viac menej viem rozlisit aj z fotky, a tento kus poznam, sam ho mam doma a mal som v rukach originaly aj poznam vsetky dostupne falza na trhu, tak preto toto viem urcit aj z fotky.
SFS
Site Admin
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 23, 2011 5:02 pm
zameranie / specialization: Slovenska republika 1939-1945, RU,
Ceskoslovensko 1945-1989
sFs: predseda

Predchádzajúci

Späť na Rády

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
Not able to open ./cache/data_global.php