Moja zbierocka RU

tu sa môžete pochváliť - toto fórum je viditelné pre každého

Moja zbierocka RU

Poslaťod Vojtech85 » Sob Okt 27, 2012 11:23 am

Zdravim vsetkych kolegov ktory prepadli tomuto nadhernenu konicku..zbieraniu ru sa venujem asi rok a zacalo to kamosom ktory mi daroval dve vyznamenania so slovami:tu mas niejake odznaky po dedovi..a zacalo to...viem ze vecsina z vas len mavne rukou ale mna potesi kazdy prirastok aj ked ide o bezne vyznamenanie..prajem vsetkym vela uspechov a radosti z novych prirastkov..
Prílohy
IMG_20121027_130638-1.jpg
IMG_20121027_130638-1.jpg (27.2 KiB) Zobrazené 7316 krát
Vojtech85
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia Sep 21, 2012 6:06 pm
zameranie / specialization: Rakusko-Uhorsko

Re: Moja zbierocka RU

Poslaťod tony » Sob Okt 27, 2012 12:46 pm

Zdravím,sme na tom stejne,aj ja zbieram zhruba rok,ale máš to pekné a aj dosť početné,prajem ti veľa pekných prírastkov,tony
Obrázok užívateľa
tony
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Uto Apr 24, 2012 1:14 pm
Bydlisko: Štiavnické vrchy

Re: Moja zbierocka RU

Poslaťod Altmann » Sob Okt 27, 2012 2:36 pm

Chci Vás ve Vašem úsilí podpořit, každý jsme tak začínali. Zároveň máte možnost se vyvarovat chyb, na které jsme dopláceli v našich sběratelských začátcích.

- dbejte na kvalitu, není nutné mít ve sbírce věci méněhodnotné, poškozené, otlučené, hovořím o běžných dekoracích, které ještě dnes lze běžně nakoupit.
- Kompletujte své dekorace, doplnění etujkou a dekretem je to nejlepší řešení
- Problematika stuh je nutno věnovat pozornost, není přece nutné na starou medaili použít novou stuhu z „umělé“ hmoty. Je lepší si ve sbírce raději ponechat kvalitní medaili bez stuhy
- Snažte se sbírku doplňovat variantami, ale uvědomte si,že faleristika není filatelie. Hovoříme o typických variantách, jako je např. „rudolfovská“ koruna, výběr výrobců.
- Hlavní je však věnovat se teorii, zajímat se o literaturu, ale i o historii země, o vojenskou historii a učit se znát i život ve společnost. Pomůže Vám to k pochopení jak se dekorace nosili, co to jsou tak zvané druhé kusy a sami později poznáte, že mnohdy je bronzová medaile hodnotnější, než např,. Zlatý záslužný kříž, byť vyrobená ze zlatá.
- Studujte práce klasiků a starých sběratelů, hodně Vám mohou pomoci. Proto i zde na stránkách Slovenské faleristické společnosti pro Vás vytváříme virtuální knihovnu
- Nebojte se ptát, diskutovat, zajímat se o problematiku a později i své poznatky publikovat a to opět zde na stránkách SFS nebo v našem časopise SIGNUM, KTERÝ SI MŮŽETE OBJEDNAT !
- Vytrvat, neb sbírku nevybudujete ani za rok, ale ani za dvacet let, je to práce či zábava na celý život!

K tomu ať Vám pomáhá faleristický náměstek BOHA na nebi a staří pánové mezi Vámi
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Moja zbierocka RU

Poslaťod Vojtech85 » Uto Okt 30, 2012 7:08 pm

Vdaka tony ani ty to nemas zle..a vdaka za rady a privitanie od p.altmana..no na zaciatku to tak bolo zbieral som ak poskodene a obuchane kusy lenze postupne som ich zacal vymienat za neposkodene..ponechal som si len dve v horsom stave ale tie patria k sebe preto som si ich ponechal bohuzial dekret ani etujky sa nenasli..co sa tyka stuziek snazim sa o originalky monentalne je asi polovica na origo a polka nahradne..vela literatury zhanam c internetu a mam aj knihu od p.Kolacneho ktora mi casto pomohla a pomaha a v neposlednom rade je to tato stranka ktoru som objavil nedavno a ako postupne zistujem je sa stale co ucit a ucit...Vojto
Vojtech85
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia Sep 21, 2012 6:06 pm
zameranie / specialization: Rakusko-Uhorsko

Re: Moja zbierocka RU

Poslaťod k6i6t6o » Pia Nov 02, 2012 9:48 pm

Vítam nového člena. Nik by nemal mávnuť rukou, pretože asi nik na začiatku zbierania nemal v zbierke EKO, FJO,...Prajem veľa úspechov v zbieraní...
k6i6t6o
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Str Sep 07, 2011 5:48 pm
Bydlisko: Brezno - okolie
sFs: riadny člen

Re: Moja zbierocka RU

Poslaťod Vojtech85 » Ned Nov 04, 2012 11:35 pm

Tak ked mam pravdu povedat s tymito skratkami EKO,FJO atd mam este trochu problem..bol by som vdacny keby mi tu niekto tie skratky rozpisal pretoze aj na roznych weboch sa pouzivaju a mam v tom este neporiadok dakujem..
Vojtech85
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia Sep 21, 2012 6:06 pm
zameranie / specialization: Rakusko-Uhorsko

Re: Moja zbierocka RU

Poslaťod Altmann » Pon Nov 05, 2012 2:31 am

EKO:
Österreichisch-Kaiserlicher Orden der Eisernen Orden, tedy zkráceně EKO zde odkaz :
viewforum.php?f=132
FJO - Franz Josepf Orden a opět odkaz:
viewforum.php?f=132

Pokud by jste alespoň četl tyto příspěvky, bylo by Vám to více jasné, ale jinak se klidně ptejte, od toho zde jsme
Obrázok užívateľa
Altmann
 
Príspevky: 5154
Registrovaný: Sob Jan 21, 2012 7:59 am
sFs: sympatizant

Re: Moja zbierocka RU

Poslaťod Vojtech85 » Pon Nov 05, 2012 12:28 pm

No praveze citam vzdy ked mam aspon trochu volneho casu ale naozaj som si to nevsimol...Vdaka
Vojtech85
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia Sep 21, 2012 6:06 pm
zameranie / specialization: Rakusko-Uhorsko

Re: Moja zbierocka RU

Poslaťod SFS » Štv Nov 08, 2012 10:03 am

Nejaky ten mensi zaklad tam je a uz to len treba rozsirovat :)
SFS
Site Admin
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 23, 2011 5:02 pm
zameranie / specialization: Slovenska republika 1939-1945, RU,
Ceskoslovensko 1945-1989
sFs: predseda

Re: Moja zbierocka RU

Poslaťod Vojtech85 » Ned Nov 18, 2012 12:17 pm

Novy prirastok zelezny zasluzny kriz s etujkou od G.A.SCHEID Budapest.velka radost...
Prílohy
Obrázok 002-1.jpg
Obrázok 002-1.jpg (37.41 KiB) Zobrazené 7145 krát
Vojtech85
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia Sep 21, 2012 6:06 pm
zameranie / specialization: Rakusko-Uhorsko

Ďalší

Späť na Osobné zbierky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron
Not able to open ./cache/data_global.php